Komplexní léčba prostatitidy

Dlouho se ví, že čím kompletnější léčba, tím rychleji nemoc ustoupí. Takže bude mnohem snazší vyrovnat se s prostatitidou, pokud provedete několik kroků najednou, to znamená, že sestavíte kompetentní plán léčby, což je pro zkušeného lékaře docela jednoduché. K tomu existuje komplexní léčba prostatitidy.

Proč komplexní léčba?

Zánět v prostatě se může objevit z několika důvodů, například pokud muž "přijal" patogenní bakterie od svých sexuálních partnerek nebo vede sedavý způsob života, který vedl ke stagnaci spermií nebo krve v pánevní oblasti.

lékař podporuje pacienta s prostatitidou

K vyléčení nemoci je ale nutné odstranit příčinu jejího rozvoje, zlikvidovat škodlivé bakterie a stagnaci, posílit imunitu po jejím potlačení antibiotiky a nasytit tělo vitamíny, aby mohlo samo bojovat s viry.

A právě k převedení všeho výše uvedeného do reality je zapotřebí komplexní léčebný program.

Soubor opatření pro léčbu prostatitidy?

Komplexní léčba prostatitidy nejčastěji zahrnuje použití následujících metod boje proti zánětu v orgánu:

  1. Antibakteriální (antibiotická terapie);
  2. Protizánětlivá terapie;
  3. imunomodulační;
  4. Fyzioterapie;
  5. Fytoterapie.

V některých případech může být součástí léčebného plánu i operace. Uchylují se k němu při nejrůznějších komplikacích akutní i chronické prostatitidy. Může se například jednat o absces nebo nutnost obnovit průchodnost uretrálního kanálu v důsledku jeho silného zúžení.

Drogová terapie

Komplexní léčba prostatitidy nemůže být nazývána takovou bez léků. Pacientovi jsou předepsány antibakteriální látky nezbytné k odstranění škodlivých bakterií z těla. A bez těchto léků je léčba nemožná. Obvykle se jedná o širokospektrá antibiotika.

prášky na prostatitidu

Neméně důležitá je protizánětlivá terapie. Nejčastěji lékař předepisuje léky ve formě rektálních čípků, protože se dostanou k nemocnému orgánu mnohem rychleji a přesněji.

Akutní prostatitida je charakterizována silnou bolestí a horečkou. K odstranění těchto příznaků lékař předepisuje další čípky.

Imunostimulační terapie spočívá v užívání pilulek bohatých na vitamíny a mikroelementy. Ale hlavní věc je, že tato droga by měla obsahovat velké množství zinku - tento prvek je velmi důležitý pro zdraví mužů.

Bylinná medicína a fyzioterapie

Byliny – na Zemi neexistuje užitečnější a účinnější lék. Kromě toho mají minimum kontraindikací a téměř nikdy nedávají vedlejší účinky. Při léčbě prostatitidy se doporučuje pít čaje z heřmánku, šalvěje, mateřídoušky, měsíčku lékařského. Můžete také vstupovat do infuzí těchto bylin ve formě mikroklysterů přes konečník. Lékaři často předepisují svým pacientům podobné recepty, protože dokonale zapadají do léčebného plánu.

Fyzioterapeutická léčba je stejně důležitá jako léčba antibiotiky. Pomocí různých přístrojů je možné dosáhnout zlepšení průtoku krve a lymfy, resorpci ložisek zánětu, zlepšení metabolismu v pánevní oblasti a obnovení funkčnosti prostaty.

Patří sem také masáž prostaty. Existuje dokonce několik druhů, ale hlavní je schopnost této metody eliminovat stagnující procesy. Komplexní léčba chronické prostatitidy se neobejde bez masáže.

Korekce životního stylu

O způsobu života je třeba přemýšlet i ve fázi prevence prostatitidy, ale pokud již byla nemoc diagnostikována, pak není nikdy pozdě změnit své návyky. Hlavní je, že to opravdu pomůže dříve vyléčit prostatitidu.

alkoholismus jako příčina prostatitidy

Správná výživa, pravidelné procházky na čerstvém vzduchu, odmítání nikotinu a alkoholu, plnohodnotný sexuální život s osvědčeným partnerem - to je málo, co je vyžadováno při komplexní léčbě zánětu prostaty.

Kromě ranního cvičení a pravidelných procházek nebo běhání po ulici urologové pacientům často radí, aby si během dne udělali alespoň pár fyzických cvičení. Koneckonců, pokud se člověk neustále pohybuje a nesedí na jednom místě, pravděpodobnost stagnace v něm se sníží na nulu.

I tak jednoduchý cvik, jako je zvedání pánve vleže na podlaze, urychluje proces hojení. Samozřejmě, pokud to děláte několikrát denně a pravidelně.